• Štatút

• ŠTATÚT  RODIČOVSKÉHO  ZDRUŽENIA

ZŠ s MŠ Porúbka č. 20, 072 61

1.  Rodičovské združenie školy je volený orgán reprezentujúci všetkých rodičov a žiakov ZŠ s MŠ Porúbka č. 20.
        2. Rodičovské združenie školy je tvorené volenými zástupcami rodičov za každú triedu školy. RZ školy má na svojom čele predsedu, ktorý je volený z členov Rady rodičov školy. Na jeho zvolenie je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných členov Rady rodičov školy. Rada rodičov školy volí spomedzi svojich členov podľa potreby ďalších funkcionárov (napr. pokladník, zapisovateľ).
        3. Zasadnutie Rady rodičov školy a Rodičovského združenia zvoláva jej predseda spravidla dvakrát ročne, a to v deň stretnutí rodičovských triednych združení. Radu rodičov školy a RZ je možné zvolať aj na základe žiadosti vedenia školy alebo ktoréhokoľvek člena RZ, ktorá bude doručená predsedovi. Na zasadnutia sú spravidla prizvaní riaditeľ školy, zástupcovia vedenia školy, prípadne ďalšie osoby potrebné pre prácu RZ.
        4. Závery z rokovaní RZ sú platné pri odsúhlasení nadpolovičnej väčšiny prítomných členov.
        5. Hlavným poslaním RZ školy, v spolupráci s pedagógmi školy,  je zabezpečenie čo najvyššej úrovne výchovno-vzdelávacieho procesu na škole.
        6. RZ:
          • zhromažďuje názory, pripomienky a požiadavky rodičov, týkajúce sa výchovy a vzdelávania a predkladá ich riaditeľovi školy,
          • rozhoduje o prerozdelení prostriedkov z fondu Rodičovského združenia v záujme podporiť výchovu, výučbu a aktivity žiakov,
          • stretáva sa v deň stretnutí triednych rodičovských združení za účelom čo najrýchlejšieho riešenia otázok a problémov nadnesených na triednych rodičovských stretnutiach,
          • rieši prípadné konflikty medzi rodičmi a zamestnancami školy.
        7. Tento Štatút rady rodičov nadobudol účinnosť dňom 18.09.2012.