• Jarné prázdniny

     • Oznamujeme rodičom a žiakom,  že v dňoch 26.02 - 01.03. 2024 sú JARNÉ PRÁZDNINY.

      Vyučovanie začne opäť v pondelok 04.03. 2024.

     • Ideme na kraj! - Šaliansky Maťko

     • "Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko, Maťko preto, že ma tak volajú a šaliansky preto, že som sa narodil v Šali."

      Vo štvrtok 22. februára 2024 sa v CVČ Zvonček v Sobranciach konalo okresné kolo 29. ročníka súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko J. C. Hronského.

      Na okresnom kole nás v I. kategórii reprezentovala druháčka Hanka Grebeňová, ktorá si vybojovala úžasné     1. miesto a postup na krajské kolo.

      Zastúpenie sme mali aj v III. kategórii, v ktorej nás reprezentoval šiestak Kristián Sekerák, ktorý sa umiestnil na krásnom 3. mieste.

       

      Našim recitátorom srdečne gratulujeme a Hanke držíme prsty na krajskom kole.

     • Karneval

     • 7. februára sa celá škola veselo zabávala v maskách. V školskej jedálni hrala muzika, ktorú namixovala naša DJ Niqusiq z Dubaja. Deviataci s pani učiteľkami vyzdobili priestory a vytvárali príjemnú atmosféru počas celej zábavy. Masiek bolo neúrekom a všetky boli veľmi pekné. Za tie si všetci vyslúžili zaujímavé ceny.

      Prvenstvo získali 2 masky - Strážkyňa Zimy a Strážkyňa Lesa. Zaujímavá bola aj Mucha, Semafor,či Pat a Mat. A akoby to bolo, keby nešli učitelia a dospelí príkladom... Tento rok sa na chvíľku stali lienkami, kvietkami, vodníkom, gepardicou i tigricou. Okrem hudby a tanca nechýbali ani hry, ktoré vytiahli na parket aj tých menej aktívnych. 

      A aké boli názory našich žiakov? Bolo super a tešíme sa na budúci rok.

     • Ruské slovo

     • Vo štvrtok 25. januára 2024 sa v Michalovciach na ZŠ T. J. Moussona v Michalovciach konalo krajské kolo 18. ročníka súťaže Ruské slovo. Našu školu reprezentovali žiaci v troch kategóriách - skupinový spev, sólo spev a recitácia poézie. 

      V kategórii Skupinový spev  5.- 7. ročník sa na krásnom 2. mieste umiestnili naši speváci Kristián Sekerák a Rita Hadvabová. 

      V kategórii Sólo spev 8. - 9. ročník sa na 2.mieste umiestnila Klaudia Vaľková.

      V kategórii Poézia 8. - 9. ročník sa na 3. mieste umiestnila Ninka Kaščáková.

       

      Našim žiakom srdečne gratulujeme.

     • Šikovný matematikár

     • V stredu 24. januára 2024 sa v CVČ Zvonček v Sobranciach konalo okresné kolo Matematickej olympiády kat. Z5 a Z9. 

      Našu školu v kategórii Z9 reprezentoval Mišo Gavula, ktorý dosiahol vynikajúce výsledky a umiestnil sa na

      1. mieste. 

      Srdečne mu gratulujeme a držíme prsty na krajskom kole. 

     • Lyžiarsky výcvik

     • Prvý školský týždeň tohto kalendárneho roka bol pre niektorých našich žiakov 5.- 9. ročníka iný ako ostatné. Absolvovali sme spoločne lyžiarsky výcvik. Prežili sme 5 dní v krásnom prostredí Belianskych Tatier v Monkovej doline. Počasie nám prialo od prvého dňa a o sneh nebola núdza. Skúsenejší žiaci – lyžiari si svoje zručnosti zlepšili, začiatočníci z minulého roka sa viditeľne zlepšili. Žiaci, ktorí sa tento rok postavili na lyže prvýkrát, vďaka našim inštruktorkám, p. uč. Vierke a p. uč. Lenke, odchádzali z výcviku už ako lyžiari. Užili sme si kopec srandy - v stredu sme sa doobeda vyšantili pri sánkovačke a každý večer sme sa zabávali spoločnými aktivitami.

      Už teraz sa tešíme na ďalší „lyžiarák“.

     • Vianočné prázdniny

     • Oznamujeme rodičom a žiakom, že v dňoch 

      23.12.2023 - 07.01.2024 -  sú  VIANOČNÉ  PRÁZDNINY.

      Vyučovanie začne opäť v pondelok 08.01.2024

     • Vianočná akadémia

     • Nádherná atmosféra, úžasné deti, ešte viac tínedžeri .Piesne, koledy, tance, scénky, vinše...všetko zaujímavo zmiešané a hlavne s ľahkosťou,láskou a pokorou odprezentované pred bohatým publikom.

      Ďakujeme deťom aj učiteľkám za prekrásny zážitok.

      Prajeme všetkým pokojné a požehnané sviatky a šťastný Nový rok!

     • Konferencia - ,,Náš zákazník, náš Pán“

     • Žiačka Ema Filipová sa v októbri zapojila do súťaže Ochrana spotrebiteľa, vytvorila leták s názvom Originál alebo fejk formát A4. Leták postúpil ďalej a pozvali ju na Konferenciu ,,Náš zákazník, náš Pán“ na ZŠ s MŠ Palín, kde bolo potrebné prezentovať leták pomocou posteru formát A1, pred 3- člennou komisiou. Na konferenciu boli pozvaní 2 žiaci, našu školu zastupovali žiaci Ema Filipová a Marek Cifrák zo 6. ročníka.

     • Školské kolo Pytagoriády 2023

     •  V dňoch 12. a 13. decembra 2023 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Pytagoriády elektronicky. Žiaci 60 minút riešili 15 úloh. Každá úloha bola hodnotená 1 bodom, za každé ušetrené 4 minúty mohli získať tiež 1 bod.

      V jednotlivých kategóriách sme mali úspešných riešiteľov týchto žiakov:

      Kategória P3: Samuel Lechman - 23 bodov, Daniel Seliga - 19 bodov, Jakub Mihaľo – 19 bodov, Timea Popovičová – 18 bodov, Tamara Miňová – 18 bodov. Kategória

      P4: Matúš Javorský – 18 bodov Kategória

      Úspešný riešiteľ musel získať minimálne 10 bodov.

      Z každej kategórie prví 3 úspešní riešitelia postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční dňa 9. apríla 2024 v Sobranciach.

      Blahoželáme úspešným riešiteľom.

     • Mikulášske prekvapenie

     • Každoročne pre nás Mikuláš pripraví pekné prekvapenie. V tomto roku nám Mikuláš „svoj deň“ spestril návštevou divadelného predstavenia Ako išlo vajce na vandrovku v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Známa rozprávka bola veľmi pôsobivo podaná s hlbokými myšlienkami – všetko nepríjemné a zlé, ktoré sa nám môže v živote prihodiť, sa dá zniesť s humorom a pozitívnym naladením. Žiaci si odnášali okrem zážitkov aj poučenie – Dôležité je, aby človek človeka mal rád a pristupoval k nemu s úctou a rešpektom. Cestou domov sme už tradične zašli otestovať našu finančnú gramotnosť v praxi a nakúpiť suveníry a darčeky do Tesca. Veľmi milé bolo, že deti mysleli na všetkých v rodine...

     • Mikuláš, Mikuláš, čože dobrým deťom dáš... ?

     • Sv. MIkuláš spolu so Snehulienkou, anjelíkmi a nezbednými čertíkmi nás navštívili aj tento rok.  Potešili sa mu nielen žiaci našej školy, ale aj detičky v materskej škole. Mikuláša pozdravili nádhernými koledami i básničkami. 

      Všetkých, ktorí v uplynulom roku boli dobrí a poslúchali odmenil sladkou odmenou. 

      Na tých menej poslušných zakýval a povedal - Ho! Ho! Ho!

       

      Ďakujeme rodine Brejchových za milé sladké prekvapenie. 

     • Deň počítačovej bezpečnosti

     •   Deň počítačovej bezpečnosti (30.11) je udalosť, ktorá má ľuďom pripomenúť potrebu chrániť nielen svoje počítače ale aj smartfóny, tablety a hlavne svoje osobné údaje. Na tieto témy sme sa pozreli spoločne so žiakmi 3. a 4. ročníka. Predstavili sme si Hrdinu internetu od Google. Väčšina žiakov veľmi dobre pozná filmy o superhrdinoch, tak sme si spoločne pomenovali, aké vlastnosti by mal spĺňať každý z nás, aby sme mohli byť Hrdinom internetu.

        Hrdina internetu má spĺňať schopnosti internetovej:

      • Láskavosti – Láskavosť je cool.
      • Odvahy – Ak máš pochybnosti, poraď sa.
      • Ostražitosti – Zdieľaj s rozumom.
      • Šikovnosti – Nenaleť fejkom.
      • Sily – Chráň ši svoje tajomstvá.

       My sme si spoločne zahrali dobrodružnú online hru od Google – Interland, vďaka ktorej môžeme získať základné informácie o digitálnej bezpečnosti. Žiaci sa zahrali a spoločne získali schopnosť internetovej Sily. Každý žiak dostal aj certifikát o získaní tejto internetovej schopnosti.

     • iBobor

     • Celý týždeň od 6. novembra do 10. novembra 2023 sa niesol v súťažnom duchu. Niekoľko našich žiakov sa zapojilo do medzinárodnej informatickej súťaže iBobor. Naši žiaci súťažili v štyroch kategóriách – Drobec (2.-3. ročník), Bobrík (4.-5. ročník), Benjamín (6.-7. ročník) a Kadet (8. – 9. ročník). Statočne sa popasovali s náročnými úlohami, ktoré preverili ich logické i algoritmické myslenie a schopnosť využívať informačno-komunikačné technológie v rozličných úlohách. O tom, že úlohy boli skutočne náročné, svedčí aj percentuálna úspešnosť v jednotlivých kategóriách.

      V kategórii Drobec sme mali dvoch úspešných riešiteľov a to Dianku Filipovú s úspešnosťou 81,87% a Samka Šalapku s úspešnosťou 74,19%. V kategórii Bobrík sme mali jedného úspešného riešiteľa - štvrtáka Matúša Javorského s úspešnosťou 85,21%. V kategórii Benjamín sa na našej škole nepodarilo ani jednému súťažiacemu dostať sa k úspešným riešiteľom. V kategórii Kadet sme mali dvoch šikovných úspešných riešiteľov Michala Gavulu s úspešnosťou 76,44% a Klaudiu Vaľkovú s úspešnosťou 76,44% .

     • ŠARKANIÁDA

     • Základnú školu opäť po roku ovládli šarkany. Toto podujatie je obľúbenou aktivitou pre všetkých žiakov, ktorá sa  organizuj každoročne v jesennom období. Zúčastnilo sa jej 19 žiakov z 1.- 4.ročníka.

      Všetkých čakali pekné ceny.

      Pozrite sa, ako vyzerali naše tohtoročné šarkany...

     • Deň s ochranármi

     • Dňa 13.11. k nám zavítali ochranári, aby spolu s najmenšími žiakmi odhalili tajomstvá lesa a jeho význam. Zaujímavá pre nich bola nielen beseda s Martinom v triede, ale aj interaktívna hra v exteriéri, ktorá žiakom ukázala, aká zložitá je väzba medzi jednotlivými zložkami lesných ekosystémov. Žiaci sa veselo zahrali a spoločne sme si aj pozreli, ako sa nám ujali stromčeky, ktoré sme pred časom s Martinom vysadili na našom školskom dvore.

     • Čas plynie ako rieka....

     • „A či je to zlé, a či práve naopak, keď je čas rýchlejší než vy sami, predbieha vás vo dverách, na ulici, v rade na zmrzku, keď dni ubehnú ako v rýchliku, noc prehrmí, ako malá letná búrka, je tu ďalší deň, týždeň, mesiac....a tie roky, ktoré od .........rátam, listujem v knihe, pozorujem sa v zrkadle..“

      Čas sa zastaviť nedá, no na trošku sa nám ho predsa podarilo uchmatnúť a venovať ho našim bývalým zamestnancom. Pripravili sme posedenie pri čajíku a chutných koláčikoch, ktoré s láskou pre nich napiekli kolegovia. Samozrejme sme im venovali kytičku uvitú z krásnych spevov, tancov i vtipného slova od našich šikovných žiakov. Spolu sme si zaspomínali na časy, keď pracovali u nás v škole. So záujmom si obhliadli, čo všetko sa zmenilo v priestoroch školy, čo pribudlo, čo ubudlo. Nahliadli aj do svojich tried, ktoré ich celkom očarili svojou domáckou pohodou.

      Veríme, že tak ako potešili oni nás svojou prítomnosťou, že aj my sme ich potešili tým, že na nich nezabúdame.

  • Napíšte nám

   Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
   komunikujem so serverom, počkajte, prosím