• Slávnosti hrozna

• V septembri sa tradične oslavuje v Sobranciach zber hrozna a výroba hroznového muštu -burčiaku, ktorý je obľúbený v našom vinohradníckom regióne. Jarmok je sprevádzaný kultúrnym programom, ktorého ozdobou boli aj žiaci našej školy. Ľudovým tancom, spevmi a hovoreným slovom v miestnom nárečí rozveselili všetkých prítomných. Okrem kultúrneho programu si žiaci obzreli výstavu drobných zvierat, kde sa dozvedeli rôzne informácie o chove sliepok, zajacov, holubov či exotických vtákov. Spoznali aj históriu Sobraniec cez výstavu dobových fotografií a potleskom odmenili výkony žiakov na pódiu.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

•   Septembrom končí leto, čas dovoleniek a prázdnin a začína opäť školský rok plný povinností. Po letnej prestávke otvorila naša škola svoje brány.

Naši žiaci oddýchnutí a s úsmevom sa zhromaždili na veľkej chodbe. V úvode slávnosti zaznela štátna hymna, po nej sa spoločnou básničkou spolužiakom prihovoril štvrták Miško a druháčka Sofia. Nasledoval príhovor našej p. riaditeľky Mgr. M. Sekerákovej, ktorým povzbudila žiakov a učiteľov do spoločnej cesty novým školským rokom.

Brány školy prvýkrát ako žiaci prekročili aj naši prváci. Čakala na nich krásne vyzdobená trieda s ich p. učiteľkou Boženkou, ktorá ich slávnostne pasovala za žiakov našej školy.

Všetkým žiakom, rodičom a pedagógom prajeme veľa úspechov, pozitívnej nálady a šťastný nový školský rok !