• Jarné prázdniny

• Oznamujeme rodičom a žiakom,  že v dňoch 26.02 - 01.03. 2024 sú JARNÉ PRÁZDNINY.

Vyučovanie začne opäť v pondelok 04.03. 2024.

• Ideme na kraj! - Šaliansky Maťko

• "Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko, Maťko preto, že ma tak volajú a šaliansky preto, že som sa narodil v Šali."

Vo štvrtok 22. februára 2024 sa v CVČ Zvonček v Sobranciach konalo okresné kolo 29. ročníka súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko J. C. Hronského.

Na okresnom kole nás v I. kategórii reprezentovala druháčka Hanka Grebeňová, ktorá si vybojovala úžasné     1. miesto a postup na krajské kolo.

Zastúpenie sme mali aj v III. kategórii, v ktorej nás reprezentoval šiestak Kristián Sekerák, ktorý sa umiestnil na krásnom 3. mieste.

Našim recitátorom srdečne gratulujeme a Hanke držíme prsty na krajskom kole.

• Karneval

• 7. februára sa celá škola veselo zabávala v maskách. V školskej jedálni hrala muzika, ktorú namixovala naša DJ Niqusiq z Dubaja. Deviataci s pani učiteľkami vyzdobili priestory a vytvárali príjemnú atmosféru počas celej zábavy. Masiek bolo neúrekom a všetky boli veľmi pekné. Za tie si všetci vyslúžili zaujímavé ceny.

Prvenstvo získali 2 masky - Strážkyňa Zimy a Strážkyňa Lesa. Zaujímavá bola aj Mucha, Semafor,či Pat a Mat. A akoby to bolo, keby nešli učitelia a dospelí príkladom... Tento rok sa na chvíľku stali lienkami, kvietkami, vodníkom, gepardicou i tigricou. Okrem hudby a tanca nechýbali ani hry, ktoré vytiahli na parket aj tých menej aktívnych.

A aké boli názory našich žiakov? Bolo super a tešíme sa na budúci rok.

• Ruské slovo

• Vo štvrtok 25. januára 2024 sa v Michalovciach na ZŠ T. J. Moussona v Michalovciach konalo krajské kolo 18. ročníka súťaže Ruské slovo. Našu školu reprezentovali žiaci v troch kategóriách - skupinový spev, sólo spev a recitácia poézie.

V kategórii Skupinový spev  5.- 7. ročník sa na krásnom 2. mieste umiestnili naši speváci Kristián Sekerák a Rita Hadvabová.

V kategórii Sólo spev 8. - 9. ročník sa na 2.mieste umiestnila Klaudia Vaľková.

V kategórii Poézia 8. - 9. ročník sa na 3. mieste umiestnila Ninka Kaščáková.

Našim žiakom srdečne gratulujeme.

• Šikovný matematikár

• V stredu 24. januára 2024 sa v CVČ Zvonček v Sobranciach konalo okresné kolo Matematickej olympiády kat. Z5 a Z9.

Našu školu v kategórii Z9 reprezentoval Mišo Gavula, ktorý dosiahol vynikajúce výsledky a umiestnil sa na

1. mieste.

Srdečne mu gratulujeme a držíme prsty na krajskom kole.