• Požiadavky na rodičov, resp. zákonných zástupcov

• Školská jedáleň

Školská jedáleň je súčasťou Základnej školy Porúbka a poskytuje stravovanie deťom z materskej a základnej školy, dospelým stravníkom učiteľom a prevádzkovým zamestnancom školy.

V školskej jedálni pripravujeme stravu podľa Materiálno spotrebných noriem určených pre školské stravovanie , čo znamená energeticky a výživovo vyváženú stravu vhodnú pre detský organizmus. V zmysle týchto zásad zostavujeme aj jedálny lístok.

Požiadavky na rodičov, resp. zákonných zástupcov

• Rodič je povinný včas odhlásiť svoje dieťa z obedov t.j. 24 hod vopred. prípadne najneskôr do 7.30 ráno osobne alebo telefonicky na tel. čísle u vedúcej ŠJ alebo hlavnej kuchárky. Kontakt je uvedený v sekcii Zamestnanci - Zamestnanci školskej jedálne

• Rodič odhlasuje svoje dieťa pri chorobe, odchode zo školy a pod.

• Iba v prvý deň choroby je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára. V inom prípade vydávanie stravy do obedárov nie je možné. Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje. Preplatok stravy vzniknutý odhlasovaním sa odratúva  automaticky v budúcom mesiaci.

• Poštovú poukážku dostane každý stravník do 15.v mesiaci a do 5.dní je potrebné vyplatiť.

• Skupinové odhlasovanie žiakov z dôvodu účasti na hromadných akciách organizovaných školou – výlety, súťaže a pod. odhlasuje triedny učiteľ alebo učiteľ zabezpečujúci  akciu 2 dni vopred(z dôvodu objednávky a nákupu tovaru) odovzdaním menovitého zoznamu žiakov vedúcej ŠJ.

• Diétne stravovanie školská jedáleň nezabezpečuje.

Prosíme rodičov, aby svoje deti odhlasovali a prihlasovali osobne a neprenechávali to na učiteľov, ktorí nie sú povinní žiakov počas neprítomnosti v škole odhlasovať.

Ďakujeme a prajeme dobrú chuť