• Oznamujeme rodičom a žiakom, že v dňoch

23.12.2023 - 07.01.2024 -  sú  VIANOČNÉ  PRÁZDNINY.

Vyučovanie začne opäť v pondelok 08.01.2024

• Vianočná akadémia

• Nádherná atmosféra, úžasné deti, ešte viac tínedžeri .Piesne, koledy, tance, scénky, vinše...všetko zaujímavo zmiešané a hlavne s ľahkosťou,láskou a pokorou odprezentované pred bohatým publikom.

Ďakujeme deťom aj učiteľkám za prekrásny zážitok.

Prajeme všetkým pokojné a požehnané sviatky a šťastný Nový rok!

• Konferencia - ,,Náš zákazník, náš Pán“

• Žiačka Ema Filipová sa v októbri zapojila do súťaže Ochrana spotrebiteľa, vytvorila leták s názvom Originál alebo fejk formát A4. Leták postúpil ďalej a pozvali ju na Konferenciu ,,Náš zákazník, náš Pán“ na ZŠ s MŠ Palín, kde bolo potrebné prezentovať leták pomocou posteru formát A1, pred 3- člennou komisiou. Na konferenciu boli pozvaní 2 žiaci, našu školu zastupovali žiaci Ema Filipová a Marek Cifrák zo 6. ročníka.

• Mikulášske prekvapenie

• Každoročne pre nás Mikuláš pripraví pekné prekvapenie. V tomto roku nám Mikuláš „svoj deň“ spestril návštevou divadelného predstavenia Ako išlo vajce na vandrovku v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Známa rozprávka bola veľmi pôsobivo podaná s hlbokými myšlienkami – všetko nepríjemné a zlé, ktoré sa nám môže v živote prihodiť, sa dá zniesť s humorom a pozitívnym naladením. Žiaci si odnášali okrem zážitkov aj poučenie – Dôležité je, aby človek človeka mal rád a pristupoval k nemu s úctou a rešpektom. Cestou domov sme už tradične zašli otestovať našu finančnú gramotnosť v praxi a nakúpiť suveníry a darčeky do Tesca. Veľmi milé bolo, že deti mysleli na všetkých v rodine...

• Mikuláš, Mikuláš, čože dobrým deťom dáš... ?

• Sv. MIkuláš spolu so Snehulienkou, anjelíkmi a nezbednými čertíkmi nás navštívili aj tento rok.  Potešili sa mu nielen žiaci našej školy, ale aj detičky v materskej škole. Mikuláša pozdravili nádhernými koledami i básničkami.

Všetkých, ktorí v uplynulom roku boli dobrí a poslúchali odmenil sladkou odmenou.

Na tých menej poslušných zakýval a povedal - Ho! Ho! Ho!

Ďakujeme rodine Brejchových za milé sladké prekvapenie.

• Deň počítačovej bezpečnosti

•   Deň počítačovej bezpečnosti (30.11) je udalosť, ktorá má ľuďom pripomenúť potrebu chrániť nielen svoje počítače ale aj smartfóny, tablety a hlavne svoje osobné údaje. Na tieto témy sme sa pozreli spoločne so žiakmi 3. a 4. ročníka. Predstavili sme si Hrdinu internetu od Google. Väčšina žiakov veľmi dobre pozná filmy o superhrdinoch, tak sme si spoločne pomenovali, aké vlastnosti by mal spĺňať každý z nás, aby sme mohli byť Hrdinom internetu.

Hrdina internetu má spĺňať schopnosti internetovej:

• Láskavosti – Láskavosť je cool.
            • Odvahy – Ak máš pochybnosti, poraď sa.
            • Ostražitosti – Zdieľaj s rozumom.
            • Šikovnosti – Nenaleť fejkom.
            • Sily – Chráň ši svoje tajomstvá.

My sme si spoločne zahrali dobrodružnú online hru od Google – Interland, vďaka ktorej môžeme získať základné informácie o digitálnej bezpečnosti. Žiaci sa zahrali a spoločne získali schopnosť internetovej Sily. Každý žiak dostal aj certifikát o získaní tejto internetovej schopnosti.

• iBobor

• Celý týždeň od 6. novembra do 10. novembra 2023 sa niesol v súťažnom duchu. Niekoľko našich žiakov sa zapojilo do medzinárodnej informatickej súťaže iBobor. Naši žiaci súťažili v štyroch kategóriách – Drobec (2.-3. ročník), Bobrík (4.-5. ročník), Benjamín (6.-7. ročník) a Kadet (8. – 9. ročník). Statočne sa popasovali s náročnými úlohami, ktoré preverili ich logické i algoritmické myslenie a schopnosť využívať informačno-komunikačné technológie v rozličných úlohách. O tom, že úlohy boli skutočne náročné, svedčí aj percentuálna úspešnosť v jednotlivých kategóriách.

V kategórii Drobec sme mali dvoch úspešných riešiteľov a to Dianku Filipovú s úspešnosťou 81,87% a Samka Šalapku s úspešnosťou 74,19%. V kategórii Bobrík sme mali jedného úspešného riešiteľa - štvrtáka Matúša Javorského s úspešnosťou 85,21%. V kategórii Benjamín sa na našej škole nepodarilo ani jednému súťažiacemu dostať sa k úspešným riešiteľom. V kategórii Kadet sme mali dvoch šikovných úspešných riešiteľov Michala Gavulu s úspešnosťou 76,44% a Klaudiu Vaľkovú s úspešnosťou 76,44% .