• Zápis do MŠ

• Riaditeľka ZŠ s MŠ Porúbka oznamuje rodičom, že v termíne 2.5 – 31.5.2023  bude prebiehať zápis detí do materskej školy na školský rok 2023/2024.

Dieťa, ktoré navštevuje materskú školu a do 31.8.2023 dosiahne 5 rokov, sa bez povinnosti opätovne žiadať o prijatie do MŠ automaticky od 1. septembra 2023 stáva dieťaťom plniacim povinné predprimárne vzdelávanie.

Prijímanie detí je limitované kapacitnými možnosťami materskej školy (nie všetky deti, ktorých zákonní zástupcovia o to požiadajú, budú prijaté).

PODMIENKY PRIJATIA PRE ŠK. ROK 2023/2024

• dieťa sa prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktoré obsahuje údaj o povinnom očkovaní
          • na prihláške sa vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov (v prípade, že nie je možné zabezpečiť podpis oboch zákonných zástupcov, k prihláške sa pripojí písomné vyhlásenie o tejto skutočnosti priloha-2.docx )

Žiadosť možno podať:

•  osobne,
          • poštou na adresu Základná škola s materskou školou Porúbka 20,
          • elektronickým podaním do elektronickej schránky školy,
          • elektronickou prihláškou dostupnou na  webstránke školy tu

PRIJÍMANIE NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE

Prednostne sa prijímajú:

• deti, pre ktoré je povinné plnenie PPV (dovŕšia 5 rokov do 31.8.2023)
          • deti, ktoré dovŕšili 6 rokov, ale nedosiahli školskú spôsobilosť (pokračujú v plnenie PPV 1 školský rok) na základe: