• Kŕmenie vtáčikov

02.01.2020 19:45
      Počas chladných zimných dní sme sa s deťmi postarali o vtáčiky, ktoré prežijú zimu v našej krajine.

Poľovník, s ktorým sme sa minulý mesiac rozprávali o prikŕmovaní zvierat v zime, nám vyrobil búdku pre vtáčiky. Deti si vyrobili malé kŕmidlá zo šišiek, semienok a jabĺk. Počas pobytu vonku sme ich spoločne rozvešali v okolí školy. Pravidelne do nich nasýpame semienka. Je to pekné sledovať vtáčikov spoza okna ako veselo štebocú a vyberajú si semienkové pochúťky.

• Beseda s poľovníkom

09.12.2019 21:35
      O zvieratá v lese sa musíme starať obzvlášť v zime. Je to úloha najmä poľovníkov. A preto sme si na rozhovor prizvali poľovníka, aby nám porozprával o tom niečo viac.

Prišiel aj s malým pomocník. Pomocou interaktívnej tabuli sme sa rozprávali aké zvieratá žijú v lese. Použili sme na to aj zopár hádaniek. Poľovník nám porozprával ako sa zvieratá prikrmujú a čo radi papajú. Na ukážku priniesol preparovaného bažanta a divú kačku. Zaujímavá bola aj ukážka vábničky na líšky a srncov. Deti ho pozorne počúvali. Pekne sa mu poďakovali a zaspievali mu pieseň ,,Nohy jeleníc,,. Na záver sme si s deťmi vytvorili z výkresu malá líšky. Deťom sa táto beseda veľmi páčila a domov odchádzali s novými zážitkami a vedomosťami.

• November ŠKD

09.12.2019 21:35
      Obrázok dotvorený prírodninami:

Keďže máme jeseň, aj my v ŠKD sme si vybrali obrázok ježka na prácu s prírodninami. Z prírodnín sme si vybrali šošovicu a slnečnicu. Šošovicu sme použili na vypĺňanie tela a slnečnicou sme nahrádzali pichliače. Zvyšok obrázku sme vyfarbili farbičkami. Bola to trošku náročnejšia práca ale výsledok stál za to. Veď posúďte sami.

• Deň sporenia 31.10

09.12.2019 21:36
      Tento deň sme začali rozhovorom o peniazoch, o ich význame a dôležitosti sporenia.

Vyrobili sme si peniaze pomocou frontáže. Potom sme si vyrábali farebné peňaženky, ktoré si deti ozdobili podľa vlastnej fantázie. Na záver sa deti hrali hru na obchod, v ktorej využili svoje vyrobené peniaze a peňaženky. Deťom sa tento deň veľmi páčil.

• Púšťanie šarkanov

09.12.2019 21:36
      Dňa 24.10.2019 sa na školskom dvore konala ,,Šarkaniáda“

Atmosféru spríjemňovalo krásne jesenné počasie. Na oblohe sa usmievalo slniečko a pofukoval jemný vietor. Púšťanie šarkanov je zdravý, vekovo neobmedzený druh športu. Patrí medzi typický symbol jesene. Na podujatí prevládali vlastnoručne vyrobené šarkany, ktoré si deti prichystali vopred v ŠKD. Deti súťažili, ktorí šarkan najdlhšie poletí. Na fotkách si môžete pozrieť, že deti z podujatia mali veľkú radosť.