• Prírodná lekáreň

09.12.2019 21:23
      V mesiaci november keď sme sa učili o ľudskom tele, jeho orgánoch a ľudských zmysloch (hrali sme sa na lekárov a sestričky), poznávali rôzne ochorenia ale aj prevenciu pred chorobami a úrazmi.

V rámci prevencie pred infekčnými ochoreniami sme deti pozvali aj do prírodnej Božej lekárne, kde sme spoločne ochutnávali rôzne bylinkové čaje (harmanček, žihľava, šípka, mäta), ovocné či zeleninové šťavy (citrusovú, hroznovú, cviklovú), ale okoštovali sme aj kyslú kapustu, sušené slivky, oriešky a jabĺčka.

• Deň materských škôl

09.12.2019 21:19
      Deň materských škôl – 4. november, sme oslávili zhotovovaním rôznych šarkanov z papiera, kreslením, vystrihovaním detailov a ich nalepovaním na podklad, ktoré sme vystavili v šatni pre rodičov.

Lietajúcich šarkanov sme vytvorili z odpadového materiálu – použitých farebných igelitiek, papiera a špagátov. Vyskúšali sme si ich pri pobyte vonku na školskom dvore, kde sme pri šťastnom šantení detí so šarkanmi zavŕšili vydarené dopoludnie.

• Výstavka plodov

09.12.2019 21:15
      V mesiaci októbri, keď jeseň pani bohatá farbí stromy do zlata... sme s deťmi zbierali nielen opadané listy ale aj plody – ovocie, zeleninu; ale aj gaštany, šušky, šípky a pod. a pripravili sme spolu s deťmi aj výstavku jesenných plodov.

O spoluprácu sme poprosili aj rodičov, ktorí nám spolu so svojimi ratolesťami priniesli najrôznejšie plody, ktoré vypestovali vo svojich záhradkách. Na prehliadku plodov jesene sme pozvali aj našich kamarátov prvákov, s ktorými sme zhotovili aj jesenný list z papiera a ochutnali sme aj ovocie z výstavky.

• Dieťa dňa

09.12.2019 21:13
      Pri rozvíjaní kognitívnych a psycho-motorických kompetencií dieťaťa nezabúdame ani na sociálno-emocionálnu oblasť, kde posilňujeme osobnostné kompetencie detí – sebahodnotenie, sebauvedomovanie, sebaúctu ale rozvíjame aj empatické správanie k svojim kamarátom, k okoliu.

Deti vedieme k vzájomnej pomoci a spolupráci, k nadväzovaniu detských priateľstiev, akceptácii a rešpektovaniu zdravotných a multikultúrnych odlišností.

Na rozvoj tejto stránky osobnosti detí využívame v našej MŠ tradíciu oslavy sviatkov detí. Oslávenec – „Dieťa dňa“ – je v deň svojho sviatku (menín alebo narodenín), najdôležitejšou osobou v MŠ. Prináša deťom malú pozornosť – sladkosť a ostatné deti mu k sviatku blahoželajú, spievajú, kreslia obrázky a obdarúvajú  ho. Takto sa počas roka vystriedajú všetky deti. Učia sa chápať, že všetci v kolektíve sa máme radi, navzájom si pomáhame, máme rovnaký nárok na život, radosť, hračku ale i rodičov, v prípade potreby pomoc dospelého a rovnaké práva ale aj povinnosti.

• Spolupráca so školou

09.12.2019 21:11
      Veľkým plusom našej materskej školy je veľmi dobrá spolupráca so základnou školou. Navštívili sme ju s deťmi už v septembri a potom pravidelne pri rôznych akciách počas celého šk. roka (divadielkach alebo spoločných akciách v 1. ročníku).

Deti poznajú priestory školy i triedy, poznajú učiteľky, ktoré s deťmi pracujú, na školu sa vždy veľmi tešia.

Vďaka tomu, že naše deti poznávajú ZŠ počas celého šk. roka, býva aj nástup predškolákov do 1. ročníka bezproblémový.