18.01.2020 19:47
      Ďakujeme manželom Miňovým za bohaté mikulášske balíčky, ktoré darovali deťom MŠ

• V decembri nás navštívil aj Mikuláš

18.01.2020 19:43

„Vitaj v našej škôlke...“takto sme privítali Mikuláša

V spolupráci zo ZŠ sme pripravili Mikulášske dopoludnie kde Mikuláš odovzdal deťom balíčky, ktoré tak očakávali už dlhší čas. Deti Mikulášovi zaspievali a zarecitovali piesne a básne s touto tematikou.

• Jesenné aktivity

03.01.2020 15:37
      Jesenné mesiace september a október boli pre nás škôlkarov priaznivé z dôvodu krásneho mimoriadne teplého počasia.

Chvíle strávené na čerstvom vzduchu nám dodali príjemný pocit a radosť z pohybu. V týchto mesiacoch sme využívali každú chvíľu, aby sme mohli byť vonku v prírode. Teplé slnečné lúče,  pestrofarebná  príroda sa vkradla aj do priestorov našej škôlky vo forme výzdoby. Celá škôlka sa premenila na  farebnú jeseň. Deti si vyrobili s pomocou pani učiteliek rôzne výtvory s jesennou tematikou.

V týždni : "Premeny počasia" – vzdelávacia aktivita: Jesenné fantázie – deti si na školskom dvore zhotovili technikou LAND-ART – srdiečko z lístia. Z nazbieraného lístia poskladali do tvaru srdca obrázok.

V rámci spolupráce zo ZŠ v Porúbke sme sa stretli s prvákmi a spoločne sme si zhotovili z krepového papiera jesenný list technikou  lepenia .Takto sme oživili našu šatňu, ktorá ožila pestrými jesennými farbami.

Vzdelávacia aktivita „Ježko „ a „Strom“ týmito aktivitami si deti pripomenuli že v jeseni sa všetko mení a príroda naberá do krásy a hýri farbami .Deti odtláčali temperovú farbu z dlane na namaľovaný strom a ježka. Aktivita sa deťom veľmi páčila.

Október je mesiac úcty k starším aj my sme pozdravili našich starých rodičov peknými pozdravmi a tančekom : Tancovala babka s dedkom. Popriali sme im mnoho síl a zdravia do ďalších dní.

• Zima v škôlke

18.01.2020 19:37
      Decembrové aktivity

Počas pobytu vonku sa tešili z prvého snehu snehové radovánky

Pobyt vonku nám spestrilo krásne mrazivé počasie. Deti si postavili snehuliaka využili sme počasie keď napadal prvý sneh. Hádzali snehovou guľou do cieľa a guľovali sa na školskom dvore.

V rámci krúžku anglického jazyka si vyfarbili adventný veniec pomenovali farby po anglicky

V mesiaci december pred príchodom Mikuláša sa naša škôlka premenila na rozprávkovú krajinu. Všetko bolo vo farbách zimy bielo – modré. Šatňa aj trieda očakávala príchod rozprávkovej bytosti Mikuláša . Adventný kalendár čakal na prvé odkrytie. A čo v ňom bolo? Predsa nejaká chutná sladká odmena

Naša Zimná výzdoba v šatni a v triede

• Vzdelávacia aktivita : Čižma

18.01.2020 19:34
      Vzdelávacími aktivitami „Mikuláš“ a „Mikulášska čižma“ sa deti tešili kedy už konečne príde na návštevu a kedy prinesie balíčky.

V rámci týždňa :“ Mikulášska čižma „ si deti zhotovili z farebného papiera a skladania bieleho papiera Mikuláša, ktorého dotvorili kresbou. Mikulášsku čižmu si vystrihli a potom na ňu nalepovali farebné krúžky. Na záver nalepili vatu ako kožušinku na čižmičku. Vzdelávacia aktivita: „Čiapka“ tu odtláčali na vystrihnutú maketu čiapky rôzne tvary technikou odtláčania temperovou farbou, zároveň zisťovali krycie schopnosti temperovej farby a pojmy hore, dole, na ľavo, na pravo.