• DUŠEVNÉ ZDRAVIE

• 09.10.2021 22:25
          • 10. Október = Svetový deň duševného zdravia. Tento deň už 30 rokov je spojený so snahou zvýšiť informovanosť ľudí o otázkach duševného zdravia. Posledné obdobie pre mnohých ľudí znamenalo zvýšenú záťaž a zhoršenie duševného zdravia.
          • PONOŽKOVÁ VÝZVA alebo  SVETOVÝ DEŇ DOWNOVHO SYNDRÓMU
          • PONOŽKOVÁ VÝZVA alebo SVETOVÝ DEŇ DOWNOVHO SYNDRÓMU

• 22.03.2021 10:39
          • Čo môžu mať spoločné ponožky s Downovým syndrómom?

Odlišné ponožky sú symbolom 21. marca Svetového dňa Downovho syndrómu. Človek s týmto syndrómom má o jeden 21. chromozóm navyše, čiže ich má tri namiesto dvoch. Preto 21.3.
          • Prečo je dobre sa smiať?

• 11.02.2021 15:22

• Možno ste už počuli, že smiech dobre pôsobí na naše telo i dušu. V tomto príspevku ukážem prečo to tak je.

• Dištančné vzdelávanie

• 13.01.2021 13:00
          •   Ešte pred rokom by tento názov väčšine žiakov nič nehovoril, no dnes ho pozná každý. Už minulý školský rok sa s ním prvýkrát stretli,  i keď sme to brali ako dočasné riešenie na zníženie vzájomného stretávania sa.
          • Bezpečne na internete

• 10.12.2020 11:22
          • V súčasnej situácii spojenej s opatreniami k zamedzeniu šírenia vírusu COVID-19 sú osobné stretnutia pozastavené a pozornosť sa presunula na on-line prostredie.
          • Cítiš sa šikanovaný?

• 08.10.2020 09:50
          • CHYBA V ŽIADNOM PRÍPADE NIE JE V TEBE, ale v zlých vzťahoch medzi žiakmi v triede, či škole. Problém nastáva, ak sú niektorí tvoji rovesníci agresívnejší a nedokážu kontrolovať svoje správanie. Nedeje sa to preto, že si to zaslúžiš, si nešikovný alebo zlý.
          • Čo so stresom?

• 27.05.2020 19:04
          •    Určite ste už viacerí počuli o strese. V poslednej dobe je toto slovo veľmi rozšírené. Stačí, ak si zadáte do internetového vyhľadávača slovo stres a hneď vám vyskočia tisíce článkov, ktoré hovoria o strese. Je dôležité povedať, že stres neznamená automaticky aj niečo zlé, naopak zdravá dávka stresu pomáha motivovať k lepším výkonom. Avšak, keď je stresu príliš veľa a trvá dlhú dobu, vedie k zdravotným problémom.